Royal Canin Chihuahua Junior száraztáp Chihuahua fajtájú kölyökkutyák számára 8 hónapos korig – még a legválogatósabb Chihuahuák igényeit is kielégíti természetes ízanyagai, valamint a tápszemcsék egyedi mérete és formája révén.

Testreszabott táplálási program fajtatiszta kutyák számára. Sosem volt ilyen fejlett a kutyák fajtaspecifikus táplálása. A Breed Health Nutrition termékcsalád részese a Royal Canin legfrissebb fejlesztéseink: a legjobb fehérjeforrások kiválasztása, egyedi összetevők és ízek, illetve speciális tápszemcsék, melyek alakja, állaga és mérete is úgy lett kifejlesztve, hogy tökéletesen illeszkedik a különböző kutyafajták sajátosságaihoz.

A Breed Health Nutrition termékcsalád részese a Royal Canin legfrissebb fejlesztéseink: a legjobb fehérjeforrások kiválasztása, egyedi összetevők és ízek, illetve speciális tápszemcsék, melyek alakja, állaga és mérete is úgy lett kifejlesztve, hogy tökéletesen illeszkedik a különböző kutyafajták sajátosságaihoz.

A kutya viselkedési normái már kölyökkorban kialakulnak. Ezt befolyásolja a genetikai állomány, amit kezdettől fogva magával hordoz, de hatással van rá mind a tenyészkennelben, mind a családban tapasztalt nevelés és a környezet által közvetített viselkedési formák is. Valójában az első hat hónap a legmeghatározóbb a kutyus magaviseletének formálódásakor: a genetikai állomány, a környezet, a hozzá fűződő sajátos tapasztalatok, az új otthonba való megérkezés, az első séták együtt egy nagyon berögzült viselkedésformát eredményeznek.

Megfelelő nevelés nélkül a kutya – mérettől és fajtától függetlenül – nem fogja megtanulni, hogy ki a „főnök”, és ő válik dominánssá, ellenszegülve minden szabálynak. Érdemes kutyaiskolába íratni kedvencünket, ahol megismerkedhet saját fajával, igényeivel, és megtanulhatja, hogy hogyan éljen együtt másokkal.

  • Mérsékli az öregedés hatásait – Segít a tacskók fiatalos életerejének hosszas megőrzésében.
  • Természetes védekezőképesség – Összetevőinek köszönhetően támogatja a Chihuahua kölyökkutyák természetes védekezőképességét.
  • Speciális tápszemcse – Speciális tápszemcse, mely tökéletesen igazodik a csivava kölyökkutyák miniatűr állkapcsához.

Függetlenül attól, hogy a kutya vadász, őrző-védő, vagy öleb, történelmi hátterük nagy szerepet játszik képességeik és tulajdonságaik kialakulásában. A legtöbb nagy mozgásigényű kutyafajta ma már képes városi környezetben élni, ha naponta többször is legalább 30 perces sétákat biztosítunk neki, és ha teljeskörűen odafigyelünk napi táplálékbevitelére.

Mégis, van néhány olyan kutyafajta, melyek egyáltalán nem alkalmasak a városi életre, és nagy kockázatnak tesszük ki, ha mégis ilyen életre kárhoztatjuk. Ez a helyzet például a border collie-val, aki pásztorkodásra született, vagy a szibériai husky-val, aki igényli a hideg klímát, falkában él, és elhivatott teherhúzó.

Ugyanakkor ki tudta volna megmondani, hogy a yorkshire terrier, aki réges-régen patkányokra vadászott a yorkshire-i bányákban, Angliában, egy évszázadon belül a világ egyik legkedveltebb kistestű kutyájává fog válni? Szíve mélyén mégis „terrier” maradt, megőrizvén határozott temperamentumát.

A pásztorkutya – éljen bár városban vagy vidéken – mindig fürkésző tekintettel figyel az őt körülvevő világra. Az ír szetter például képes az erdő mellett húzódó autópályán elrohanni, hogy a levegőt szaglássza, máskor meg odaadó hűséggel ragaszkodik gazdijához úgy, hogy el sem moccan a cipője mellől.

A római korban a kutyákat képességeik alapján osztályozták. Megkülönböztettek pásztor-, vadász- és házi kutyákat. A 18. században Buffon megpróbálta a kutyákat alakjuk és fülformájuk alapján besorolni, s így olyan csoportokat alkotott, mint „hegyes fülű”, „lelógó fülű”, vagy „félig lelógó fülű”. Cuvier azt javasolta, hogy a kutyákat koponyaformájuk alapján különböztessék meg, „őrző-védő”, „mastiff” és „spaniel” fajtákat határozva meg.

Az 50-es évektől kezdve a Nemzetközi Kinológiai Szövetség (Fédération Cynologique Internationale – FCI) tíz csoportra osztva osztályozta a különböző kutyafajtákat. Csoport alatt a következő fogalmat értik: „azon fajták csoportja, melyeknek bizonyos átvihető megkülönböztető jegyei közösek”. Így például az első (pásztorkutyák) csoportba tartozó kutyák alaktanilag különbözhetnek, de ugyanazt a pásztorösztönt hordozzák magukkal.

1. csoport: Juhász- és pásztorkutyák (kivéve svájci pásztorkutyák)

2. csoport: Pinscherek, schnauzerek – molosszerek – svájci hegyi- és pásztorkutyák

3. csoport: Terrierek

4. csoport: Tacskók

5. csoport: Spiccek és ősi típusú kutyák

6. csoport: Kopók, vérebek és rokon fajták

7. csoport: Vadászkutyák, vizslafélék

8. csoport: Retrieverek – hajtókutyák – vízi vadászkutyák

9. csoport: Társasági kutyák

10. csoport: Agarak

Powered byCusRev
0,0
0 vélemények alapján
5 csillag
0%
4 csillag
0%
3 csillag
0%
2 csillag
0%
1 csillag
0%
0 of 0 reviews

Sajnos egyetlen vélemény sem felel meg a jelenlegi kiválasztásnak

Még szintén érdekelhet...

Próbáld ki a kutymixdobozokat!